سفارش تبلیغ
صبا ویژن

ایساکو -فروشگاه برتر-مسیبیان
وبلاگی در مورد قطعات ایساکو-ایران خودرو
لینک دوستان

فال حافظ سایت میلاد
ایساکو

استفاده از قطعات یدکی اصلی مزایای زیر را به دنبال خواهد داشت:

افزایش کارایی و طول عمر خودرو -افزایش ایمنی خودرو و تضمین سلامت سرنشینان -جلوگیری از انجام تعمیرات تکراری و کاهش هزینه‌های تعمیراتی -کاهش مصرف سوخت با استفاده از قطعات مصرفی استاندارد نظیر فیلتر روغن، فیلتر هوا، فیلتر بنزین و تعویض به موقع آن‌ها مطابق با توصیه‌های مندرج در کتابچه راهنمای خودرو

ایساکو

مراقب قطعات تقلبی باشید


امروزه محصولاتی بیشتر مورد استقبال مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرند که با نام‌های تجاری معتبر و با کیفیت بالا به بازار عرضه شوند. دلیل این امر، اطمینان از کیفیت مطلوب کالا در مقابل هزینه‌های پرداختی است.

تشخیص قطعات اصلی توسط مصرف کننده

استفاده از قطعات اصلی و مورد تایید شرکت خودروساز، ضامن سلامت خودرو و سرنشینان آن است، لذا دقت در موارد ذیل، انتخاب قطعات اصلی و با کیفیت را توسط مصرف‌کننده، آسان‌تر می‌نماید:

کیفیت مناسب تولید – دقت در بسته‌بندی قطعه – نصب هولوگرام شرکت توزیع‌کننده

استفاده از قطعات یدکی اصلی مزایای زیر را به دنبال خواهد داشت:

افزایش کارایی و طول عمر خودرو -افزایش ایمنی خودرو و تضمین سلامت سرنشینان -جلوگیری از انجام تعمیرات تکراری و کاهش هزینه‌های تعمیراتی -کاهش مصرف سوخت با استفاده از قطعات مصرفی استاندارد نظیر فیلتر روغن، فیلتر هوا، فیلتر بنزین و تعویض به موقع آن‌ها مطابق با توصیه‌های مندرج در کتابچه راهنمای خودرو

شرکت تهیه و توزیع قطعـات و لوازم یدکی ایـران خـودرو «ایسـاکو» تلاش دارد با اطلاع‌رسانی از طریق انتشار مطالب آموزشی، ضمن ارتقا سطـح آگاهی مشتریان محترم ایران خودرو و عموم جامعه، اطلاعاتی را درخصوص نحوه استفاده و نگهـداری مطلوب خودرو و تشخیص قطعات اصلی از تقلبی موجود در بازار، ارایه و خاطری آسوده را برای مصرف‌کنندگان فراهم نماید.

از عواملی که نقش بسیار موثری درتعویض به هنگام روغن موتور دارد، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

1- شرایط کاری موتور مانند: رانندگی با سرعت بالا، راننـدگی با بار بیش از حد استـاندارد در جاده‌هایی با شیب زیاد، در جا کارکردن زیاد موتور در ترافیک‌های سنگین، رانندگی با سرعت بالا در هوای سرد قبل از گرم شدن روغن موتور و رانندگی در جاده‌های خاکی و گرد و غبار به مدت طولانی

2- کیفیت احتراق موتور (تنظیم به موقع موتور و رفع ایرادات برقی و سوخت‌رسانی)

3- کیفیت روغن موتور و سوخت مصرفی

4- کیفیت فیلترهای هوا، روغن و تعویض به موقع آن‌ها

توصیه کارشناسان استفاده از روغن موتورهای مطمئن و استاندارد درجهت افزایش راندمان موتورخودروی شما است.

 

روغن موتور

به نکات مهمی در خصوص بازدید سطح روغن هیدورلیک توجه نمایید:

 • بازدید سطح روغن باید در شرایط سرد بودن روغن صورت پذیرد.
 • سطح روغن نباید از حدود و علایم MAX و MIN مندرج بر روی مخزن، بیشتر و کمتر باشد.
 • در صورت مشاهده نشتی روغن از اتصالات لوله‌ها سریعا نسبت به رفع ایراد اقدام نمایید.
 • در صورت کاهش سطح روغن هیدرولیک، عملکرد پمپ ضعیف شده و فرمان سفت می‌شود. در این‌صورت فرمان‌پذیری خودرو با مشکل مواجه خواهد شد.
 • به‌منظور عملکرد بهتر سیستم هندلینگ خـودرو (فرمان‌پذیری) از روغن موتورهای توصیه شده توسط شرکت خودروساز استفاده نمایید.

روغن گیربکس

گیربکس (جعبه دنده) توان ایجاد شده تـوسط موتـور را به چرخ‌ها منتقل می‌کند.گیربکس‌های مورد استفاده در خودروها در دو نوع دستی و اتوماتیک هستند.

مزایای استفاده از روغن دنده:

 • تسهیل در تعویض دنده‌ها به‌خصوص در دمای پایین
 • کم‌کردن اصطکاک، سایش و جلوگیری از فرسودگی زودرس
 • خنک‌نمودن قطعات در اثر اعمال فشار زیاد در زمان حرکت خودرو
 • انتقال قدرت موتور به گیربکس در گیربکس‌های اتوماتیک
 • قابلیت ته‌نشین نمودن ذرات ناخالصی ناشی از ساییده‌شدن فلزات
 • کاهش صدای نامناسب (زوزه) ناشی از تماس دنده‌ها

کیفیت برتر را با روغن‌های توصیه‌شده توسط شرکت خودروساز تجربه کنید.

فیلترها

فیلتر روغن موتور

روغن درون موتور ماننـد خون در بدن انسان عمل می‌کند. همان‌طورکه لازم است، مواد مضر از خون جدا شوند برای کارکرد بهتر موتـور خـودرو نیز ضروری است روغـن موتـور تصفیه شده و ذرات ناخـالصی و معلق آن جدا شوند. این کار برعـهده فیلتر روغن است.

فشار روغن درون موتور در دورهای مختلف موتور متفاوت است. استفاده از فیلترهای غیراستاندارد، علاوه بر ناتوانی در تصفیه تمامی ذرات معلق و ناخالصی‌ها و گردش این ذرات در بین قطعات داخلی، موتور را با افت شدید فشار روغن مواجه و خسارت‌های جبران‌ناپذیری بر قطعات متحرک داخل موتور از قبیل رینگ‌های پیستون، یاتاقان‌های ثابت و متحرک وارد خواهد ساخت.

فیلتر هوا

کارکرد صحیح موتور باعث کاهش گازهای خروجی آلاینده اگزوز خودروها و متعاقب آن کاهش آلودگی هوا می‌شود. یکی از قطعات مهم و موثر درکارکرد صحیح موتور، فیلتر هوا است.

                                             فیلترروغن

سیستم ترمز

ترمز از سیستم‌های بنیادی و اساسی یک خودرو در مباحث ایمنی به شمار می‌آید.هنگامی‌که پای خود را بر روی پدال ترمز فشار می‌دهید، سیلندر اصلی ترمز این حرکت را به فشار هیدرولیکی تبدیل می‌کند. این فشار از طریق یک مایع تراکم ناپذیر به چهار چرخ منتقل می‌شود. در چرخ‌هایی که ترمز دیسکی دارند، فشار هیدرولیک، پیستون‌های موجود در کالیپر را فعال نموده و لنت‌های تـرمز را به دیسک ترمز می‌فشارد. و در چرخ‌هایی که ترمزهای کاسه‌ای دارند فشار هیدرولیک، پیستون‌های موجود درکالیپر را فعال نموده و لنت‌های تـرمز را به کاسه ترمز می‌فشارد با اصطکاک ایجاد شده بین لنت و دیسک، سرعت خودرو کاهش می‌یابد.

روغن ترمز

نظر به اهمیت سیستم ترمز، تمامی اجزا و قطعاتی که با این سیستم مرتبط هستند، می‌بایست با حداکثر دقت، تولید و به دور از هرگونه ملاحظات اقتصادی مصرف شوند. با توجه به نقش حیاتی روغن ترمز در سیستم ترمز هیدرولیکی، اطلاع داشتن از نحوه عملکرد آن ضروری است. از آنجایی که مایع ترمز به شدت جاذب رطوبت است، باید از تماس آنها با آب و محیط‌های مرطوب جلوگیری نمود. رطوبت موجود در روغن ترمز درحین ترمزگیری و به هنگام داغ شدن چرخ‌ها و اجزا سیستم ترمز، به بخار تبدیل شده و باعث می‌شود سیسـتم تـرمـز به خوبی عمل نکرده و پیسـتون‌های ترمز دچار زنگ‌زدگی شوند.

 

روغن ترمز

وصیه کارشناسان تعویض روغن ترمز حداقل هر دوسال یا 60000 کیلومتر و استفاده از روغن ترمزهای توصیه شده توسط شرکت خودروساز است.

 


[ چهارشنبه 94/11/21 ] [ 9:58 صبح ] [ ایرج مسیبیان ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
امکانات وب


بازدید امروز: 29
بازدید دیروز: 30
کل بازدیدها: 85171

.

دانستنی ها

دانستنی ها

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا ساز